2019

5 Haziran 2019
Nursultan Nazarbayev’in hediye ettiği Türk otağında bir araya geldik. Nice güzel   bayramlarımız olsun inşallah.

20 Haziran 2019
Malezya'dan Türk Dünyası gönüllüleriyle buluştuk. Kuala Lumpur'a temsilcilik açmak istiyorlar. Hepsi Osmanlı ve Türk Hayranı sizlere selâm ediyorlar.


21 Haziran 2019
Yakut Türklerinin geleneksel " ısıah " bayramında yönetim kurulu üyelerimiz Cankat Aytek, Caner Ceylan ve üyemiz Metin Erkut Kardeşlerimizle birlikteyiz. 


06 Temmuz 2019
Gönül dostları, Bugün Ahmet Albayrak Başkanımız ev sahipliğinde oldukça verimli bir toplantı yaptık. Ağustos ayı sonunda yapacağımız bir sonraki toplantıya kadar bir takım çalışmalarımız olacak. Değerlendirme notunu ilerleyen saatlerde paylaşacağız.

Katılımcı bütün gönül dostlarına ve mazeretleri dolayısıyla gelemeyen Türk Dünyası Gönüllülerine, özellikle Kayseri’den katılan şube başkanımız Kemal Özırmak ve Bursa'dan gelen şube başkanımız Recep Yıldırım ile başkan yardımcısı Ramazan Genç Kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum


25 Ekim 2019
Dost ve kardeş ülke Kazakistan Milli Takımının siz gönül dostlarına çok çok selamları var.


21 Haziran 2019
Kırım Tatar Türkleri'nin bugün yapılan geleneksel "TEPREŞ" bayramı kutlamalarında yönetim kurulu üyemiz aslen Kırım Türkü olan Serdar Sönmez Kardeşimizle katıldık. 


20 Haziran 2019
Dünya Ahıska Türkleri Birliğinin İntercontinental otelindeki etkinliğinde Genel Başkan Yardımcımız Cankat Aytek, Genel Saymanımız Ahmet Albayrak ve Milli Sanatçımız “DOMBRA” ustası Aslanbeg ile güzel bir akşam geçirdik. 


10-11-2019
Değerli gönül dostları dün sizlerin katılımıyla kahvaltılı genişletilmiş istişare toplantısını yeni genel merkezimizde yaptık. Eyüpsultân Hazretlerine komşu olduk demiştik. Kazakistan Ülke Başkanımız Dr. Reşide Yüksel Hocam bunu en güzel şekilde ifade eden "Elhamdülillah" yazılı tabloyu, derneğimize hediye etmiştir, teşekkür ediyoruz. 

19-11-2019
Değerli Gönül Dostları, Derneğimiz Akademisyenlerinden Nurcan Güder Hocamızın Koordinasyonunda, Türkmenistan Büyükelçiliği ile İstanbul Üniversitesinin organize ettiği etkinliğe katıldık. Sizler adına kısa bir konuşma yaptık. Etkinlikte bizi yalnız bırakmayan Dr. Reşide Yüksel, Metin Özkan, Hamdi Özcan, Ömer Faruk Bayburtluoğlu, Abdülhamid Aydın, Mehmet Uçar Kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 


17 Ağustos 2019
Değerli gönül dostları, Bugün yaptığımız genel istişâre toplantısı önemli konular ve kararlar içermesi açısından önemliydi. Katılan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Mazeretleri dolayısıyla veya zorunlu olarak katılamayan gönül dostlarını bir sonraki toplantıya bekliyoruz inşallah. Sonuç Bildirgesi Genel Sekterimiz tarafından paylaşılacaktır. Elinde fotoğraf olanlar paylaşabilir. Allah (c.c.) hepinizden razı olsun.


21 Haziran 2019
Zamanı Aşan Medeniyet Özbekistan konulu birbirinden güzel konuların paylaşıldığı dost ve kardeş ülke Özbekistan toplantısına yönetim kurulu üyemiz İbrahim Karademir Kardeşimizle katıldık. 


20-06-2019
Değerli gönül dostları bugün DEİK'te (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ) Kırgızistan tanıtım toplantısında Genel Başkan Yardımcımız Dursun Güleryüz Bey'le birlikte, Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın Kuban Omuralıev ile bir ve beraber olduk. Çok verimli bir görüşme yaptık.      

Yönetim kurulu üyelerimiz Fatih Ceylan, Metin Özkan ve Selman Oran kardeşlerimizle Türk Dünyası Belediyeler Birliği'ne ziyaret yaptık. Genel Sekreter Dr. Fahri Solak Bey'le görüştük.


Yönetim Kurulu Üyelerimiz Zahiddin Diri, Türk Keneşi Direktörü Azerbaycanlı Ferruh Cumaoğlu, Özbekistan BaşKonsolosu Alişir Batır, Türkmenistan Başkonsolosu Murat Bey, yönetim kurulu üyemiz Seyhan Beyaz, Pakistan Ülke Başkanımız Yücel Şimşek, Kazakistan Ülke Başkanımız Reşide Yüksel.


Cennetmekân Enver Paşa'yı ölüm yıldönümünde kabri başında dualarla yâd ettik.

Kırım'lı Soydaşlarımızla gün içinde bayramlaşma etkinliğinde buluştuk.Siz Gönül Dostlarına selâmları var.


Doğu Türkistan Uygur kardeşlerimiz seslerini duyurmak için harekete geçen 50 kadar Uygur Türk'ü Ankara'ya kadar yürümüşler, temsilcileri ile görüştük.


İftar programlarımızdan görüntüler.


Ömer Bayburtluoğlu, Dr. Reşide Yüksel Kardeşlerimizle birlikte Zeytinburnu Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Arısoy Bey'i ziyaret ettik. Çok verimli bir görüşme oldu. Başkanımızın bütün gönül dostlarına selamları var 29 Temmuz’da duyurusunu yapacağımız etkinliğe hepinizi dâvet ediyor.Değerli gönül dostları bugün Rusya Federasyonu Samara Bölgesinden gelen misafirlerimizle Türk Dünyası Belediyeler Birliği'ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cankat Aytek, İlhan Tıkılı, Caner Ceylan Kardeşlerimizle verimli bir toplantı gerçekleştirdik. 3-5 Ekim tarihlerinde Samara'da yapılacak Ekonomik iş Forumunun duyurusunu önünüzdeki günlerde duyuracağız.


Dernek istişare kahvaltısı.

Gönül dostları, yönetim kurulu üyemiz İbrahim Karademir Kardeşimizle birlikte, Cumhurbaşkanı Vekilimiz Sayın Fuat Oktay Beyefendi ile bugün bir etkinlikte birlikteydik. İnşallah en kısa zamanda bütün yönetim kurulu üyelerimizle bizleri bekliyor.


Dünya Ahıska Türkleri Birliği programında Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu Bey'le birlikteydik.


Türk Dünyası hizmetinde 20 yılını dolduran dernek üyelerimize onur plaketi takdim ettik.


Değerli Gönül Dostları, Bugün Cumhurbaşkanı Sözcüsü ve Başdanışmanı İbrahim Kalın Bey'le bir etkinlikte, Başkan Yardımcımız Ahmet Albayrak, Yönetim Kurulu Üyemiz İlhan Tıkılı ve Yüksek İstişare Konsey Üyemiz Şahin Özer Bey'le buluştuk. Hepinize çok selâmları var. Başarılı çalışmalar bekliyor.


Türkiye Ju Jitsu Federasyonu Başkanı Sayın Hulusi Elmas Türkiye Şampiyonasına yaptığımız katkılardan dolayı derneğimize plaket takdim ettiler. Teşekkür ediyoruz.

Cengiz Aymatov’un oğlu Asker Aytmatov ile babası adına yaptırılan anıtın açılış törenindeyiz.


Sayın Bakanımız Dr. Alaattin Büyükkaya Bey'e, Yakup Evirgen Paşa'ya, Ali Coşar komutanımıza, Zahiddin Diri, Caner Ceylan, Ömer Faruk Bayburtluoğlu, Abdullah Taha, Abdülhamid Aydın, İbrahim Gürsoy, Mehmet Uçar, Metin Erkut Kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Değerli Gönül Dostları, Bahadır Açıkel Kardeşimizin temin ettiği, ilkokul çocukları için, içinde kırtasiye malzemesi ve kitap bulunan sırt çantalarını (1000 adet) Fırat Kalkanı operasyonundan itibaren hâlen Suriye'de Arama - Kurtarma ve Yardım faaliyetleri yapan dost ve kardeş KURT-AR Derneği’nin değerli başkanı Çağrı Kardeşimiz vasıtasıyla sizler adına derneğimiz tarafından gönderilmiştir.

Gönül dostları, bugün Masal Kahramanları Parkında Yönetim Kurulu Üyemiz Hamdi Özcan Kardeşimizin ev sahipliğinde, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyonu toplantısını yaptık. Spor Komisyonu Başkanı Tekin Akar, Başkan Yardımcısı Hamdi Özcan, Genel Sekreterimiz Metin Özkan, Genel Başkan Yardımcılarımız Zahiddin Diri ve Ömer Faruk Bayburtluoğlu Kardeşlerimizle toplandık. Üniversitelerarası Türk Dünyası Spor Şenliği Programını görüştük. Hayırlı olsun inşallah.


Değerli gönül dostları, Bugün Prof. Dr. İlyas Topsakal Hocamızın organizasyonuyla Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Genel Sekreteri Erdoğan Erdoğdu ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir Beylerle, Genel Başkan Yardımcımız Zahiddin Diri Kardeşimizle birlikte oldukça verimli bir toplantı yaptık. Bizlerle birlikte iş birliği, güç birliği yapmak için çok istekli olduklarını ifade ettiler. Bu sahada bir takım hedefler koyduk. Önümüzdeki günlerde ortak çalışmalarımız olacak inşallah. İlyas Hocama teşekkür ediyoruz.


Büyük Filozof, Bilim İnsanı ve Medeniyet Düşünürü EBU NASR EL-FARABİ Evi Açılışı